Pierwsze zimowe ognisko za nami!

W miniony weekend, gdy temperatura sięgała 10 stopni poniżej zera, odbyły się trzy wydarzenia na polanie Tipi Kamp.

Spełniliśmy nasze marzenie o wspólnym ognisku. Nigdy nie sądziliśmy jednak, że odbędzie się ono w tak mroźny dzień, a jak się okazało w sobotę, przecież ogniska w najmroźniejsze dni są najlepsze! Jedyne, niepowtarzalne uczucie ogrzania się przy palenisku, niemal przytulenia się do ognia.

image

W sobotę w ramach ogniska, odbyło się wydarzenie dla dzieci czyli pierwsze leśne zajęcia Tipi Kamp.

Lista chętnych szybko się zapełniła, co dało nam przekonanie, że mieszkańcy okolicznych miejscowości potrzebują takich aktywności dla swoich dzieci. I właśnie tym się zajmiemy w tym półroczu.

image

Na pierwszych zajęciach grup Leśne Skrzaty (4-5 lat) i Odkrywców Lasu (6-9 lat) poznawaliśmy zimowy las. Dzieci dowiedziały się o tym, co zwierzęta robią, aby przetrwać mroźną zimę oraz szukaliśmy ich śladów. Udało nam się wytropić ślady sarny, a także miejsce żerowania wiewiórki. Na rozgrzanie bawiliśmy się naśladując zwierzęta! Uczestnikom bardzo podobały się leśne aktywności i już zapisują się na kolejne spotkanie!

image

W niedzielę odbyło się przyjęcie małej Zosi! Rodzice Dziewczynki wybrali nasze miejsce na świętowanie jej 3 urodzin. Zaproszeni goście spędzili czas na spacerze i zabawie w lesie, piekli kiełbaski i zajadali się smakołykami przy ognisku, a także bawili się z nami na polanie. Po tym przyjęciu jesteśmy przekonani, że nie ma ograniczeń wiekowych do zabaw w plenerze, nawet gdy panuje minusowa temperatura. Wiemy przecież, że nie ma nieodpowiedniej pogody! Możemy być jedynie źle ubrani! Prawdą jest jednak, że przy takiej pogodzie, musimy pamiętać też o ciepłej herbacie, ruchu i jeżeli mamy możliwość to ogrzaniu się przy ciepłym płomieniu!

×