Sobota w lesie

Czy wiecie jak niewiele weekendów zostało do wakacji?! ☀️☀️☀️

To już naprawdę blisko, lada moment a Wasze pociechy wyjadą na wakacje do dziadków, na pierwsze kolonie, i miejmy nadzieję, że zacznie się plażowanie i przyjemne wędrowanie po górskich szlakach.

image

Nasze weekendowe wydarzenia zawiesimy, na rzecz aktywnej pracy na naszych półkoloniach i Waszych wakacyjnych wojaży. Zostało nam zatem niewiele wspólnych przyrodniczych, leśnych sobotnich spotkań, dlatego tym bardziej zachęcam do zapisów.

22.05. oprócz tradycyjnych zajęć Leśnych Charakterów, organizujemy nowość - warsztaty dla dorosłych. 

Przygotowaliśmy dla Was 2 godziny praktycznych zajęć w terenie, na których dowiecie się, jak poprawnie rozpalić ognisko w każdych warunkach, przy każdej pogodzie, nie mając podpałki. Na rozpalonym ognisku, przyrządzimy własne posiłki! 

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty na konto oraz posiadanie sprzętu - menażki lub odpowiedniego garnka.

Podczas, gdy dorośli będą brali udział w zajęciach, dzieci mogą pozostać na naszej polanie z drugim opiekunem lub przyglądać się zajęciom (zaznaczamy, że instruktor przygotowuję formę prowadzenia zajęć odpowiednią dla osób dorosłych). 


DZIEŃ BOBRY! 10:30-12:30 - Leśne Skrzaty 3,5-6 lat

Wyprawa w poszukiwaniu bobra w formie gry terenowej. Dzieci będą poszukiwać śladów pozostawionych przez bobry, a przy okazji będą wykonywać zadania związane z tymi zwierzętami. 

Dowiedzą się jak wyglądają bobry, gdzie żyją, co jedzą, jakie mają zęby itp. Zrobią włóczkowego bobra i gipsowe odciski tropu bobra.

50 zł/zajęcia lub 150 zł/4 zajęcia


ODKRYWAMY TAJEMNICĘ LASU 10:30-12:30 - Odkrywcy Lasu 6,5-9 lat

Gra leśna rozwijająca i sprawdzająca umiejętności survivalowe, orientacyjne i przyrodnicze uczestników zajęć. Rozwijamy także aktywność fizyczną poprzez wydłużanie trasy leśnego spaceru. 

50 zł/zajęcia lub 150 zł/4 zajęcia


LEŚNE WYZWANIE 13-15 Łowcy Przygód 9,5-11 lat

Zadania i gry w ternie. Gra terenowa bazująca na wyzwaniach i zadaniach w grupie. Uczestnicy się zintegrują i wykonają leśne wyzwania.

50 zł/zajęcia lub 150 zł/4 zajęcia


OGNISKO OD POSTAW 14-16 dorośli 

Nauka układania stosu ogniskowego. Nauka wyboru odpowiedniej leśnej rozpałki, drewna do rozpalenia, a następnie do utrzymywania dobrego płomienia. Ugotowanie potrawy na ognisku.

60 zł/zajęcia 


Na zajęcia przyjmujemy osoby zapisane na listach.

Puśćcie w świat wieści o aktywnej leśnej sobocie 🙂 i do zobaczenia na naszej polanie!

×